BAŞKAN ALEMDAR SEL BÖLGESİNDE

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım ve AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş su baskınlarının yaşandığı bölgelerde incelemede bulunurken; SASKİ ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerle birlikte Serdivan Belediyesi’ne bağlı tüm birimler de iş makineleri ile aşırı yağmurdan etkilenen vatandaşlar için seferber oldular.

EN BÜYÜK TESELLİ

Sel sonrası belediye bünyesindeki tüm birimlerin seferber edilerek bölgeye yönlendirildiğini, oluşturulan kriz masasıyla maddi hasar gören hanelerde AFAD ekipleriyle birlikte hasar tespit çalışması yapıldığını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Aşırı yağıştan zarar görmüş olan mahallelerimizde hasar tespiti yaparken, yaraların en kısa sürede sarılması ve daha büyük hasarlara sebep olabilecek durumların önüne geçmek gayesiyle Devlet Su İşleri Müdürümüzle de birlikte yerinde incelemelerde bulunduk. Afet sonrası zarar gören tüm haneleri tek tek tespit edip, hemşehrilerimizin yaralarını en kısa sürede saracağız..” dedi.

ZİYARET ETTİ

Otuziki Evler, Beşköprü, Selahiye ve Kuruçeşme Mahallelerinde Serdivan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekiplerinin AFAD ekipleriyle birlikte hasar tespitinde belirlenen adresleri dolaştığını ve bu hanelerde oturan ailelerin ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Alemdar, sel ile birlikte gelen çamur ve diğer atıkların da ekipler tarafından süratle temizlendiğini söyledi. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar arazideki incelemelerin ardından dünkü sağanak yağmurda yıldırım düşen işyerini de ziyaret etti.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6776276/baskan-alemdar-sel-bolgesinde