"Tam kapanmada" Yazlık kavşağı!

sakaryayenihaber.com -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günkü kabine toplantısı sonrasında yeni tip koronavirüs ( kovid-19) salgınını kontrol altına almak için " tam kapanma" uygulanacağını duyurdu.

Perşembe akşamı saat 19.00'da başlayan kısıtlama 17 Mayıs saat 05.00'e kadar sürecek.

NEREDEYSE HERKES MUAF

Genel olarak hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarındaki uygulamaların devam edeceği 17 günlük "tam kapanmada" ekonominin işlemesi için neredeyse küçük esnaf hariç tüm sektörler çalışıyor.

Binlerce işçinin çalıştığı fabrikalar, iş yerleri, kamu dairelerinin büyük kısmı, inşaat sektörü gibi alanlar faaliyetlerine devam ederken "tam kapanmanın" ilk gününde şehir trafiğinde zaman zaman yoğunluk yaşandı.

ANA CADDELERDE DENETİM

Kırsal alanlarda İl Jandarma Komutanlığı, şehir merkezlerinde de İl Emniyet Müdürlüğü personeli denetimler yaparken, il genelindeki ana cadde ve kavşaklardaki araç yoğunluğu dikkat çekti.

Polis ekipleri hemen hemen tüm ana arterlerin kesiştiği bölgelerde denetimler yaptı. Ara sokaklardan kaçmayı başaramayan araç sürücüleri durdurularak "çalışma izin belgeleri" sorgulandı.

DENETİM KUYRUĞU

Bu denetim sırasında trafik durdurulduğu için de uzun araç kuyrukları oluştu. O denetim noktalarından biri olan Yazlık kavşağında da bu görüntü ortaya çıktı.

Normal zamanda da araç yoğunluğuyla gündemde olan Yazlık kavşağında, polis denetimine girmeyi bekleyen araçlar uzun kuyruk oluşturdu.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7035894/tam-kapanmada-yazlik-kavsagi