1 yıldır yapılamayan yol

sakaryayenihaber.com

Adapazarı Yağcılar Mahallesi 1394’ncü Sokak’ta yolların bozuk olduğunu ve sokakta bulunan çocuk parkındaki yapım çalışmasının eksik kaldığını belirten bir okurumuz, konu ile ilgili çözüm bulunmasını istedi.
ÇUKURLAR ZARAR VERİYOR
Yaklaşık 1 yıldır yolun yapılamamasından dolayı şikayetlerini dile getiren okurumuz, “Burası Yağcılar Mahallesi 1394. Sokak boydan boya yollar köstebek yuvasına döndü. Yaklaşık 1 seneden beri de bu şekilde. Araçlar sürekli zarar görüyor. Yol doğalgaz için kırılmış ardından üstüne sadece toprak atılmış başka da bir işlem gerçekleştirilmemiş. Yolda doğalgazın izlerini hep görebiliyoruz. Kasis bölgelerinde çukurlar oluşmuş, araçlarımız ile buradan geçerken çok fazla sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle de bisiklet ve motosiklet kullanan vatandaşlarımız birçok kez düşme tehlikesi geçiriyor. Bu uyarılara rağmen 1 senedir sadece işleme alınmış ancak bir şey yapılamamış bir şekilde faaliyet sürüyor” ifadelerine yer verdi.
SORUNLU PARK
Öte yandan aynı sokakta bulunan çocuk parkının da yapım çalışmasında eksik kalındığını söyleyen okurumuz, “Bir de parkımız yarım kaldı. Çitleri duruyor park bitti ama çiti yok bazı kısımları çöpe dönmüş geceleri orda ateşler yakılmış. Küçük çocuklar oynuyor burada birden yola atlayabilirler böyle şeyler için dikkate alınması gerekiyor. Parkın yapılmayan kısımlarında tümsekler bulunuyor çocuklar koştururken düşüp kendilerini yaralıyor. Sokağımız başlı başına sorun yaşatan bir sokak. Burada yeni evler var, haliyle nüfus yoğunluğu da fazlalaştı. Burada tam kapanmadan önce çoluk çocuk kaynıyordu, sürekli çocuklar yaralanıyordu. Burada bulanan aileler işlerini bırakıp çocuklarına göz kulak olmak zorunda kalıyor. Güvenle parka gönderemiyoruz” dedi. Biz de buradan yetkililere iletmiş olalım.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Vatandaş bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7055451/1-yildir-yapilamayan-yol