Çetin: Atamızın izinden ayrılmayacağız!

Başkan Çetin yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

Ayasofya'da Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törende imam Mustafa Demirkan, Atatürk için "zalim ve kafir" dedi: "Bu mabet müzeye çevrildi. Onlardan daha zalim ve kafir kim olabilir..." Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir" diye sormuş imam efendi. sen ve senin gibi kıymet bilmeyenlerden başka kim olabilir… ZALİM VE KAFİR ARAYAN İMAM UZAKTA ARAMA AYNAYA BAKMAN YETERLİ OLCAKTIR ARADIĞINI BULMAN İÇİN.
Söyleyene değil söyletene bakmak, kuklayı değil kuklacıyı görmek gerek Milli mücadeleye karşı fetva verenlerin, keşke yunan kazansaydı diyenlerin torununun hezeyanından başka bir şey değil bu açıklama.

Bu yobaz soytarı görevden alınmadığı sürece bu durum iktidarın sorumluluğu, utancıdır. Bu ‘’adamın’’ Samimi bir din adamı, Müslüman profiliyle ilgisi yoktur kendisinin. Halkı kutuplaştırıp nefret tohumu eken bir din adamı görünümlü bölücüdür. Yaptığı şey tam olarak Atatürk üzerinden dinsizlik vurgusuyla ikiye ayırmaktır ülkeyi. Bu ‘’adam’’ görevde olduğu sürece iktidarda olan hiç kimse; "Mustafa Kemal'i seviyorum, onun düşüncelerini korumak ve ileriye taşımak istiyorum" demesin Bugün özgürce konuşup hunharca ettiği lanetleri bile kendisini işgalden kurtaran, özgürlüğü söke söke kazanan adama borçlu olan bu sözde hoca kılıklı insanların cehaletinden ve zalimliğinden usandık. örümcek beyinleriyle yanlı düşüncelere kendilerinini hapsetikleri yetmez gibi etrafına zehir saçan bu tiplerden gerçekten usandık.

128 milyar dolarımız nerede? Kokaini nerden alıp nerede satıyorsunuz?
Mehmet Ağar, S.Soylu, Korkut Eken neden yargılanmıyor? Dolar rekor üstüne rekor kırıyor, aşılar nerede? Sorularına cevap veremeyen iktidar ve Mafya lideri Peker'in onca ifşasına rağmen harekete geç(e)meyen, Atatürk'e hakarete küfüre rağmen harekete geç(e)meyen hiçbir savcının hakimin yargıcın kolluk kuvvetlerinin varlığı bu ülkenin TEK ADAM rejimine teskimiyetinin en açık ifadesidir. İçindebulunduğumuz tek adam rejiminde adalet yok ,reform yok, sosyal devlet yok fırsat eşitliği yok Var olan tek adam ve yandaşlarının koşulsuz ve şartsız egemenlikleri mutlulukları var. Artık bu ülke de Yasama organı işlevini duaya , Yürütme işlevini ‘’ beka ‘’ söylemine bırakmış Yargınınsa selası çoktan okunmuştur.

Sistematik düşmanlıklarla devletin kurucusunu kötüler ve tartışmalı bir kişi haline getirirseniz, kurduğu devletin de o zaman halkın verdiği kurtuluş mücadelesini de tartışmalı hale getirirsiniz. sonuç olarak elinizde Atatürk tarafından kurulan devletin altının oyulmaya çalışılması faaliyeti kalır. Hedef görünürde Atatürk olsa da arka planda Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Atatürk'ü anlamak bir meziyet zeka gerektirir ,ilke ve inkilaplarini uygulmak ise kabiliyet ve vatanseverlik ister. Ne yaparlarsa yapsınlar Atamızın izinden ayrılmayacağız onu bir gün dahi özlemeyi bırakmayacağımız ve fikirleri ışığında daha iyi bir Türkiye için hep daha çok çalışacağız.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7236342/cetin-atamizin-izinden-ayrilmayacagiz