Aman dikkat Sakarya!..

SakaryaHalk Gazetesinden Erhan Tandoğan'ın haberine göre;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği kabine toplantısının ardından 1 Temmuz itibariyle ülke genelinde kısıtlamalar tamamen kaldırılmış, aşılama çalışmalarına hız verileceği belirtilmişti. Havalar daha da ısınması ile birlikte tatil beldeleri, sahiller ve plajlar hınca hınç dolarken; akşam saatlerinde ise aynı yoğunluklar özellikle de şehir merkezinde göze çarpıyor.

SALGIN SÜRÜYOR

Salgının halen devam ettiğini belirten uzmanlar, rehavete kapılmak yerine maske, mesafe ve hijyen konusunda her zamanki gibi dikkat etmek zorunda olduğumuzu kaydetti. Uzmanlar, “Zaten en korktuğumuz şey de bu yani rehavete kapılmak. O nedenle aşı olacak ama aşıyla birlikte maske, mesafe, hijyene mutlaka dikkat edeceğiz.

TEDBİRLERE UYALIM

Aşıyla yapılmak istenen en önemli şey maske, mesafe ve hijyenle ortalıkta dolaşan virüsü azaltmak. Ne kadar çok ortalıkta virüs dolaşırsa mutasyonlar ve bunların oluşturduğu varyantların çeşidini hep göreceğiz" diye konuştu. Uzmanlar ayrıca, virüsün yeni varyantlarla çok daha hızlı bulaştığını, çok uzun süre solunum sisteminde kaldığını sözlerine ekledi.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7411327/aman-dikkat-sakarya