Şehrin göbeğinde kavgalardan bıktılar!

sakaryayenihaber.com -

Adapazarı şehir merkezinde çok sayıda alkollü mekanın bulunduğu ve sık sık kavgaların yaşandığı Kavaklar Caddesi ile Turan Caddesinin kesişiminde dün gece 02.00 sularında yine bir olay meydana geldi. Caddedeki bir binada yaşayan ve isminin Mustafa olduğu iddia edilen bir şahıs henüz öğrenilemeyen bir nedenle bir kişiye saldırdı. Kavgayı araya girenler ayırmaya çalışırken Mustafa isimli şahıs tartıştığı kişiyi darp etti. Yaralanan şahıs bir süre yerde yatarak ambulansın gelmesini bekledi. Şahıs zor sakinleştirilirken kavga olay yerine polis ekiplerinin gelmesiyle yatıştı. 5 polis ekip otosu olaya müdahale ederek gerekli işlemleri yaptı. Olay yerine hafif ticari araçla gelen ve kavgayı izleyen bir grup genç de dikkat çekti. Kavga eden şahıs ve polislerin olay yerinden dağılmasının ardından Mustafa isimli şahıs bir süre sonra yeniden dışarı çıkarak çevredeki binalara saldırıp camlarını kırdı.

 VATANDAŞ TEPKİLİ!

 Çevre sakinlerinin aramasıyla olay yerine tekrar polis ekipleri çağırıldı. Oldukça merkezi bir yer olmasına karşın bu kadar büyük bir olayda polis ekiplerinin geç gelmesi tepkiye neden oldu.

Çevre sakinleri, “Bu bölgede sürekli olarak kavga çıkıyor. Zaman zaman silahlar patlıyor. Gecenin bir yarısı sürekli kavga sesleri yükseliyor. Artık bıktık, bu duruma bir son verilmesi lazım. Belediye ve emniyet üzerine düşeni yapmalı. Bu gece yaşanan olayda da polisin zamanında müdahalede bulunduğunu düşünmüyoruz. Şehrin göbeğinde böyle bir kavga oluyor ve kimse zamanında müdahale etmiyor. Şu şehir bu kadar sahipsiz mi, bu kadar mı can güvenliğimiz yok? Burada artık olay çıkmasını istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi. 

 Sizler de çevrenizde haber değeri taşıdığını düşündüğünüz olayları ve şikâyetlerinizi Sakarya Yenihaber Whatsapp Haber Hattına (05312094949) gönderebilirsiniz.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7546722/sehrin-gobeginde-kavgalardan-biktilar