"Millet hiç bu kadar çaresiz bırakılmadı"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerini kapsayan bölge toplantısı Kocaeli'de yapıldı.
Bölge Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve İl Başkanları ile yöneticilerin katıldığı toplantıda parti çalışmaları ve gündem değerlendirildi.
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da Ege ve Akdeniz bölgelerindeki orman yangınları ile ilgili konuşmasında AK Parti iktidarına yüklendi.

"HİÇ BU KADAR ÇARESİZ KALDIĞIMI HATIRLAMIYORUM"

Toplantıda söz alan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç şu ifadeleri kullandı: “Yangının başladığı ilk günden itibaren Muğla’daydım. Genel Başkanımızın görevlendirmesiyle komitede görev aldım. Hayatımda hiç bu kadar çaresiz olduğumu hatırlamıyorum. Çok çığlık işittim ama ormanın çığlığını hiç bu kadar hissetmemiştim. Recep Tayyip Erdoğan denilen kişi AKP’nin Genel Başkanı olma sıfatının ötesine gidemediğini bu yangında tekrar göstermiş oldu. Bir millet bu kadar çaresiz bırakılamaz. Herkes yüzünü devlete çeviriyor, devletten gelen bir tek uçak yok.

"CUMHURBAŞKANININ 13 TANE UÇAĞI VAR"

Bakan ‘envanterimizde tek bir uçak yok’ diye açıklama yapıyor. 100 yıllık birikimi olan Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı olarak sözde makamında oturan kişinin 13 tane uçağı olan kişinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin tek bir yangın uçağı yok. Bu millet hiç bu kadar çaresiz bırakılmadı. CHP için değil, Millet İttifakı için değil, siyaset için değil Türkiye Cumhuriyeti için acilen iktidar olmamız gerekiyor. Derhal göreve gelmemiz gerekiyor. Yıkımı tekrar inşa etmemiz gerekiyor” dedi.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7577793/millet-hic-bu-kadar-caresiz-birakilmadi