O çalışma için "Uzun sürmesin" temennisi!

sakaryayenihaber.com - 

TEM Otoyolu, D-100 karayolu ve D-650 karayolundan Sakarya şehir merkezine giriş noktası SGK kavşağı Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni görünümüne kavuşturuluyor. 
Kavşaktan Adapazarı, Erenler ve Serdivan'a ulaşımı kolaylaştırmak için köprülü kavşak uygulaması yapılırken, çalışmaların uzadıkça uzaması hem yolu kullanan vatandaşları hem de bölge esnafını mağdur ediyor. 

TRAFİĞE KAPATILDI

Son olarak çalışmalar kapsamında şehir merkezi istikameti trafiğe kapatılırken çalışmaların ne kadar süreceğine dair bilgi verilmedi. 

ESNAF "SABOTAJ" DEDİ

Bölge esnafı Sakarya Yenihaber'e yaptıkları açıklamada, çalışmaların uzun sürmesini ve pratik yolların uygulanmamasını "sabotaj" olarak değerlendirdi. 
Bugün gazetemizde ve internet sitemizde yayınlanan haberin ardından SATSO Başkanı Akgün Altuğ'dan da SGK Köprülü Kavşağı çalışmalarıyla ilgili açıklama geldi. 

"RESMEN SABOTAJ" haberini okumak için TIKLAYINIZ

ÖNEMLİ BİR SIKINTI GİDERİLECEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden ve bir süreliğine trafiğe kapatılan SGK Köprülü Kavşağı çalışması hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Altuğ, SGK köprülü kavşak çalışmasının tamamlanması ile şehrin trafik sıkışıklığına bir çözüm getirileceğini belirterek, yapılması planlanan yeni yol düzenlemesi ile bölgenin ulaşım açısından önemli bir sıkıntısının giderilmiş olacağını dile getirdi.

OLUMSUZ ETKİLEMEYECEK BİR SÜREDE...

Başkan Altuğ açıklamasında çalışmanın bölgede hizmet veren ticaret erbabını ve işletmeleri mağdur etmeyecek bir sürede tamamlanmasını beklediklerini dile getirerek “Yapımı devam eden SGK Köprülü Kavşağı projesinde yürütülen çalışmalar nedeniyle Orhangazi Caddesi ile şehir merkezi istikameti trafiğe kapatıldı. Teknik açıdan gerekli olan bu durumun bölgedeki ticari ve sosyal hayatı olumsuz etkilemeyecek bir sürede tamamlanmasını temenni ediyorum.

ÖNEMLE RİCA EDİYORUM

Pandemi nedeniyle zor bir süreç geçiren üyelerimizin, bu çalışmadan dolayı, tam toparlanma ümidiyle işlerinin başına geçtikleri bir dönemde, uzun süre mağdur edilmemelerini de önemle rica ediyorum.

 Ulaşımı ve araç trafiğini rahatlatmak adına yapımına başlanılan bu projenin, bölgedeki ticarete zarar vermeyecek en kısa sürede tamamlanması bizleri oldukça memnun edecek. Üyelerimizin faaliyet alanlarının iyileştirilmesi elbette büyük önem taşıyor ancak faaliyetlerinin sürekliliği de ve sıkıntıya düşmemeleri de bir o kadar önemli bizim için.”

TİCARET ERBABI

Başkan Altuğ, trafik sorununa yönelik yapılan bu önemli kavşak projesinden dolayı  Sakarya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek “Büyükşehir Belediyemiz halka hizmet anlamında güzel bir çalışma yapıyor tebrik ediyorum. Ticaret erbabımızın mağdur olmayacağı bir sürede tamamlanması konusunda da aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyor, emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyorum.”

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7620793/o-calisma-icin-uzun-surmesin-temennisi