Sakarya Kızılay Kastamonu Bozkurt'ta...

Türk Kızılay Sakarya Şubesi Genç Gönüllüleri, sel felaketinden etkilenen Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine gitti. Depremin 22. Yıl dönümünde yola çıkan gönüllüler, afetzede vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek adına, afet bölgesine ulaştı.

Bölgede bulunan afetzedelere ve görevli personellere yemek ve ihtiyaç malzemeleri ulaştırmaya başladılar. Gönüllülerimiz, bir yandan sosyal market ve kurulan çadırlardan ihtiyaç malzemesi dağıtımı ve tasnifi yaparken bir yandan da temizlik çalışmalarına destek veriyorlar. Bölgede hayatın normale dönmesi ve yaraların sarılabilmesi için canla başla çalışan gönüllülerimiz siz değerli halkımızın bağışlarını ihtiyaç olan bölgelere doğrudan ulaştırıyorlar.

Çalışmaları yerinde denetleyen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU “Kızılaycı arkadaşlarımızla beraber sel bölgesindeyiz. Hepsi sağ olsunlar. Hakikaten çok önemli; hem ülkemiz için hem insanlık için, hem de milletimize ve memleketimize yakışır bir çalışma ortaya koymak için gayret gösteriyoruz. Allah milletimizi dik tutsun inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7626844/sakarya-kizilay-kastamonu-bozkurtta