"Temsil ettiğin kesime dürüst ol"

 ŞİRİN GÖRÜNME

Sakarya Ota Sanatkarları Esnaf Odası Başkanlığı için aylar öncesinden adaylığını açıklayan Özcan Ovalı, sanayi esnafları ile birebir görüşmelere devam ediyor. Ovalı, 32 yıldır Oto Sanatkarları Odası’na başkanlık eden Hasan Alişan’ın, esnafa şirin görünme adına devlet tarafından verilen hizmeti oda tarafından verilmiş gibi kendisine mal ettiğini iddia etti.

 ÜYELERE MESAJ

Oto Sanatkarları Odası tarafından üyelere gönderilen mesajda, “Odamız tarafından Oto Motor Tamirciliği mesleğinde kayıtlı üyelerimizin ve yanındaki SGK'lı çalışanlarının uluslararası geçerliliği bulunan ve ustalık belgesi yerine geçen ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni, katılacağı sınav sonucunda almaları sağlanacaktır. Üyemiz ve SGK'lı çalışanlarının Sınav ve Belge ücretleri odamız tarafından karşılanacaktır” sözlerinin yer aldığını söyleyen Ovalı, “Yaklaşık 2 bin lira civarında belge ve sınav parasını devlet İşsizlik Fonu’ndan karşılıyor. Oda, bunu kendi karşılıyormuş gibi göstererek, devletin esnafa sunduğu hizmete de gölge düşürüyor” dedi.

 “HEP KENDİNE”

Aynı zamanda SESOB Başkanı da olan Hasan Alişan’ın yıllardır şehrin esnafının sırtından geçindiğini ileri süren Ovalı, “Esnafın var olan hizmet binasını, sosyal tesislerini sattı. Var olanın üzerine koymak yerine, kendi cebine çalıştı. Bugün hala esnafın sırtından kurduğu İNPEC isimli şirketinin giderlerini SESOB üzerinden karşılıyor. ‘ Serdivan’a taşıdığım’ dediği şirketinin sadece tabelası. Şirketi hala SESOB’un Camili’deki Merkezi Sınav Merkezi’nin yerinde faaliyetine devam ediyor. Üstelik SESOB Merkezi Sınav Merkezi’nin işleri bu şirkete kaydırılıyor” şeklinde konuştu. 

 

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7651081/temsil-ettigin-kesime-durust-ol