Orman Bölge'den hedef toplantısı

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, 2021 yılının Ağustos sonu yapılan tüm ormancılık çalışmaları, 2021 yılı program ve yılsonu hedeflerinin ele alındığı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Taraklı Şefliği Karagöl Yaylası toplu koruma merkezinde açık havada yapılan ve Orman Bölge Müdürü Ziya Polat Başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Demirbağ, Mehmet Zeki Bayıcı ve Yakup Eraslan, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü ve Hukuk Müşaviri katıldı.

BAŞARI HEPİMİZİN

Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Bölge Müdürü Ziya Polat, “2021 yılı yılsonu hedeflerine ulaşmak için çok çalışacağız. Müdürlerimizin de programların gerçekleşmelerini yakından takip etmesi gerekiyor. Sıkıntı hepimizin sıkıntısı, başarı hepimizin başarısıdır. Bugün burada toplantıda aldığımız kararlar ve verilen talimatları, İşletme Müdürlerimizde Şeflerine toplantı yaparak aktarmalıdır” dedi.

KAÇAKÇILIĞA İZİN VERİLMEYECEK

Ziya Polat konuşmasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Polat ayrıca, “korumada hassas olan, kaçakçılığın ve açma ve işgalin fazla olan bir Bölge Müdürlüğünde çalışıyoruz. İşletme Müdürlüklerine drone aldık. Korumada dronları çok etkin ve verimli kullanmalıyız. 2010-2020 yılı hava fotoğraflarını üst üste çakıştırıp, ormanlarımızda açma-işgal suç tespitleri devam edecektir. Koruma kontrollerinde asla taviz vermeyeceğiz” dedi. Melike HIZAL

 

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7745541/orman-bolgeden-hedef-toplantisi