“O para senin değil milletin”

“BECERİKSİZLİK PSİKOLOJİSİ “

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş, muhalefet olarak yapılan yatırımların takipçisi olduklarını belirterek; “Unkapı Meydanı Projesi’nin inşaatının da neden durduğunu, vatandaşın parasının nerelere kullanıldığını tabi ki soracağız. Başkan Yüce’nin eleştiriye tahammülü yok. Kamu adına hizmet veriyoruz, yurttaş size Belediye Başkanlığı görevi, bize de muhalefet görevi verdi. Görevimi yurttaşlarımız adına yapıyoruz ve takipçi olmaya devam edeceğiz. Bu öfke niye, suçluluk ve beceriksizlik psikolojisi ile saldırgan bir dil kullanılıyor” dedi.

“SENİN DEĞİL, MİLLETİN PARASI”

Yüce’nin ‘Benim paranın hesabını sen mi yapıyorsun’ sözlerini de eleştiren Başkan Keleş, “Senin paranı sormadım, kamu kaynaklarını, kamu parasını sordum. Senin paranın hesabını sen yaparsın. Öfkeyi bırak, soruya cevap ver. Unkapanı Meydanı Projesi ilan edilen tarih geçmiş olmasına rağmen niçin bitirilemedi. İptal edildiği söylenen ihale yeniden yapıldı. Burada kamu zararı ortaya çıkmıyor mu?” şeklinde konuştu. 

ESNAF MAĞDUR

Tarihi Unkapanı Esnafının zor günler geçirdiğinin altını çizen Başkan Keleş, sözlerini şu şekilde sürdürdü;  “Tarihi Unkapanı Esnafları adına soruyorum; Bölge esnafı zor günler geçiriyor. Hayatı alt üst eden pandemi esnaflarımızı olumsuz etkilemişken, meydan da bitirilemeyen inşaat çalışmaları da bölge esnafını daha zor durumda bırakmaktadır. Tekrar soruyorum; ‘Unkapanı esnafının mağduriyeti ne zaman giderilecek, büyük hesap adamı Yüce?’ Yalnızca soruya cevap verin. Unkapanı esnafı sizden cevap bekliyor, hamaset değil” dedi.

 “KİMİ TEHDİT EDİYORSUN”

Başkan Keleş, Yüce’nin ‘Herkes dediğinin hesabını verecek’ sözlerine de değinerek “Burada özgür basını mı yoksa CHP İl başkanını mı tehdit ediyorsunuz? Kendisi ‘Ben yaptım oldu yok artık’ diyor. Evet burada çok doğru bir söz söylenmiş. Bugüne kadar ben yaptım oldu mantığıyla şehri yönetmeye çalışan başkan artık yurttaşlarımıza hesap verecektir. Verdiği sözleri vakti saati geldiğinde tamamlamak zorundadır. Aksi halde yurttaşlarımız adına bizler konuların takipçisi olacağız” dedi.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/7785013/o-para-senin-degil-milletin