İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge!

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarında emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek amacıyla başlatılan " Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında, Kadıköy ve Maltepe'de uygulama yapıldı.

Kadıköy Rıhtım Meydanı'ndaki uygulamaya, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan ve emniyet görevlileri katıldı. Uygulama alanında durdurulan sürücüler, emniyet kemeri takmanın önemi hakkında bilgilendirildi. Ekiplerce sürücülere kampanyanın tanıtım broşürleri verildi.

Etkinlikte, araç takla atma simülatörüne binen vatandaşlar da emniyet kemerinin kaza anında ne kadar önem taşıdığını deneyimledi.

Ayrıca uygulama noktasında durdurulan araçların emniyet kemeri takmayan sürücülerine ceza uygulandı.

Maltepe Bağlarbaşı İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinliğe de Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu, zabıta, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ve ilkokul öğrencileri katıldı.

Ellerinde "Öncelik yayanın öncelik hayatın" yazılı pankart ve trafik işaretlerinin yer aldığı dövizler taşıyan öğrenciler, polis eşliğinde sürücülere üzerinde "Bi Hareketine Bakar Hayat" yazılı maske dağıttı. Etkinlikte, emniyet kemerinin de önemine vurgu yaparak, sürücülere kemer takmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/8230769/icisleri-bakanligindan-yeni-genelge