Yazıyorum o halde

       Ben bir Müslüman olarak yaratılış amacıma uygun olarak yaşamak istiyorum. Yaratılış amacımın da Allah’ı bilmek-tanımak, O’na kulluk etmek ve O’nun emirlerine uygun olarak yeryüzünü imar etmek olduğuna inanıyorum. Bu bağlamda da kendi yeteneklerim doğrultusunda bir kısım faaliyetler içinde olmam gerektiğini sanıyorum. Önce uzun yıllar eğitim- öğretim camiasında (Milli Eğitim) hizmet ettikten sonra bu gazetede yazı yazmak nasip oldu ve bir kısım birikimlerimi okurlarla paylaşabiliyorum. Ayrıca birikimlerimi bu sayede derli toplu hale getirebiliyorum ve sonrasında bir kitap haline getirmeyi umuyorum. Başlangıçta belirttiğim gayeme ulaşabilmek adına bu çabalarımın özeti şudur:

Yazıyorum o halde varım.

Çoğu zaman yazılarıma olumlu dönüşler aldığım için gayet memnunum ve yazılarımı tamamen inançlarım (ayet ve hadisler ışığında, objektif ve pozitif bilimin verileri, aklın ölçülü yorumları)  doğrultusunda yazdığım için de gayet müsterihim. Bazen de yazıların altına olumsuz yorumlar yazanlar oluyor. Ancak bunların hiçbiri yazdığım şeylerin yanlışlığı ile ilgili değildi. Ya mensubu olduğum görüşün veya demokratik hayatın gereği olarak desteklediğim partinin (genellikle afakî ve mesnetsiz)  üzerinden yaptıkları suçlamalardan ibaretti. Onlara pek cevap vermek istemem, belki aynaya bakmalarını önerebilirim. Ancak aynaları paslı ve kirli olduğundan bunun bir işe yarayacağını ummuyorum. İlla bir cevap vermem gerekirse onlara mecazi manada şunu söyleyebilirim:

Yazıyorum o halde vurun.

Mesela şunları yazsak, bu yazdıklarıma herhangi bir makul olumsuz eleştiri getirilebilir mi:

          *Hakk'ın ve haklının yanında olmak şiarımızdır. Mutlak itaat yalnızca Cenab-ı Allah’adır. Hakk şemsiyesi ile yaptığınız kötülükleri eleştirmemize kızacaksanız, arzunuz bilir. Biz sağ gösterip sol vurmanıza, saman altından su yürütmenize, vurun abalıya tarzı hareketlerinize göz yummayacağız. Bu yazdıklarım sadece bugüne yönelik değildir. Dün-bugün ve yarınadır. Ayrıca cemaat hocalarını, tarikat şeyhlerini, diğer toplum liderlerinin hiç birini istisna etmiyoruz tek istisnamız Allah'ın resulü Hz. Muhammed(S.A.V.)'dir.

       *Bazıları yoksa siz hala........(?) diyor. Evet, hala AB ve ABD değil İslam Birliği diyoruz, hala işbirlikçi ve müstemleke tipi değil milli ve şahsiyetli kalkınma diyoruz, hala yurtta barış dünyada barış diyoruz, hala milli eğitim, hala milli savunma, hala şahsiyetli dış politika, hala ağır sanayi ve hala Milli Görüş diyoruz... Yoksa siz hala öğrenilmiş-kabul edilmiş bir çaresizlik mi yaşıyorsunuz?

       *Bazıları Emperyalist Amerikan uşaklarına lanet okuyorlar herhalde kendilerinin daha iyi uşaklık edeceklerini düşünüyorlar çünkü Amerika veya İsrail'i lanetlemiyorlar, ben mi yanlış anladım? Yani kuklacıyı görmezseniz yaptıklarınız bir işe yaramaz diyorum.

       *Onu ne yaparsa alkışlıyorsunuz, hatta iki zıt şeyi yapsa bile. Siz hangi ölçüyü kullanıyorsunuz bilmem ama İslam’ın böyle bir ölçüsü yok. Eğer kişileri masum (peygamberler hariç) kabul ederseniz ve her dediğini onaylarsanız o belki kendini kurtarabilir ama siz kendinizi kurtaramazsınız. Ey padişahın soytarıları size söylüyorum, patlıcana haksızlık etmeyin!

       Vesselam.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Buşra Eroğlu
Buşra Eroğlu - 1 ay Önce

Ağzına yüreğine sağlık olsun Rabbim korusun seni inşAllah Baba

Kenan Çatalbaş
Kenan Çatalbaş - 1 ay Önce

Hocam ağzına yüreğine sağlık.