YENEMİYORSAN YENİLMEYECEKSİN

Türk Futbolu'nun içler acısı halinde güzel şeyler de varmış demenin tarifsiz mutluluğu Sakarya ve Samsun'un sokaklarında yüksek sesle konuşuluyor hiç şüphesiz.

Tatangalar olması gereken gibi coşkulu ve motive bir şekilde yerini aldı. Sakaryaspor 13 maçta 12 galibiyetlik serisi ile kendi sahasında 28.154 Tatanga ile favori ama ilk düdükle beraber beklenenin altında bir tempoda maça başladı.

Sonuç iki kez geri düştük ve belki süper ligde bile yaşanmayacak efsane bir Anadolu derbisini berabere, ligin ilk yarısını lider bitirdik.

Ancak ben şunu gördüm ki ne yapıp edip transferi açmak durumundayız. Zira İsmail hoca sadece elinde ilk on bir olarak kullandığı oyunculara güveniyor bunu söylememin en büyük sebebi ise değişiklik dakikaları ve giren oyuncular ile beraber saha içi diziliş dahi değişmiyor.

Bu takım mücadele ediyor etmesine ama bu mücadelesi şampiyonluğa yeterli değil. Rakip Samsunspor harcadığı para kadar takım bütünlüğünü oluşturabilse ve takım görüntüsünü çizse bu maçı alır almakla kalmaz ilk yarıyı lider sezon sonunu ise şampiyon tamamlar.

Ama biz şehir olarak pazar günü olduğu gibi tribünlerde, Samsun şehrinin önde gelenleri gibi protokolde birleşip mücadele gücü yüksek ekibimizin içinde parasal sorunları sokmadan nokta transferler ile dokunuşlar yaparsak ilk yarısını lider tamamladığımız ligi şampiyon tamamlarız ve efsane dönecek esecek senelerce diye haykırırız.

Yenemiyorsan yenilmeyeceksin ve tabiki kazanma alışkanlığını bozmayacaksın. Hele hele hakem tüm tartışmalı pozisyonlarda inisiyatif haklarını ve kartlarını bu kadar aleyhine kullanıyorsa.

Penaltılar %100 doğru. Hakem kaçamadı kaçamadığı gibi eyyamına da eyyam katamadı. Sancılı başlayan sezon da ilk yarı lider tamamlandı, umutlar yeşerdi.

İyi bir devre arası kampı ile yeni hikayeler yazmaya devam edeceğiz. Şampiyonluğa kitlendik beklemedeyiz.

Kalın sağlıcakla..

YORUM EKLE