Yeni sayı yeni heyecan

Birinci sayısıyla il genelinde ses getiren dergimiz Sakarya Life’ın ikinci sayısının satışına bu hafta itibariyle başlıyoruz.

Sakarya için oluşturduğumuz heyecan ikinci sayıda bambaşka. Okurlarımızdan aldığımız olumlu dönüşler, içerik ve fotoğraflarımızın kalitesine yapılan övgülere layık olmak için bu sayımızda çok daha fazla çalıştık.

Tanıdığımız, tanımadığımız pek çok okurumuz mail ve telefon yoluyla tarafımıza ulaşarak dergimizle ilgili iyi dileklerini ilettiler. Bu kadar kısa süre içerisinde Sakarya geneline yayılarak böylesine güzel dönüşler almak bizi oldukça mutlu etti. Bizler de, sizlerin bu kıymetli görüşlerine layık olma gayesiyle daha çok çalışacağız.

Sizlerden gelen bu kıymetli dönüşler, bize, Sakarya yerel medyasında bugüne dek Sakarya Life gibi bir derginin eksikliğinin çekildiğini gösterdi. Hemşehrilerimiz birbirlerini tanımak, şehrimizdeki kültürleri öğrenmek, ilçelerimiz hakkında detaylı bilgi edinme isteği içerisindeler. Bizler de, bu eksikliği gidermek ve hemşehrilerimizin isteklerini karşılamak adına, bu sayımızda şehrimizin değerlerine bolca yer verdik.

Dergimizin bu sayısında, Sakarya Ensaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Hasan Alişan’ın şehrimizin ticari duruma ilişkin değerlendirmelerini bulacak, nehrimizin Karadeniz’e dökülen manzarasıyla Karasu İlçemizdeki Kıyı Restaurant’ın yola çıkış hikayesini okuyacak, Taraklı ilçemizin doğasını, kültürünü göreceksiniz. Ulusal kanallarda yayınlar yapmış olan Buse Biçer’in gündeme dair değerlendirmelerini ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nde yayına hazırlanan “Çok Güzel Hareketler Bunlar 2” isimli programda yer alan Karasu’lu oyuncu Ömer Faruk Çavuş’la yaptığımız keyifli sohbetimizi okuyacaksınız. Dünya Kadınlar Günü’nün Mart ayı içerisinde kutlanacak olması hasebiyle, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tevhide Yağan ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zehra Dirim ile toplumumuzda kadına verilen değer üzerine yaptığımız görüşmeleri okuyacaksınız. Yukarıda aktarılan hususlar dışında, dergimizde sağlık, hukuk, gezi ve eğlenceye dair konulara yer verdik.

Sakaryalılık kültürünü oluşturmak adına çıktığımız bu yolda hemşehrilerimizin dergimize şahsi katkıda bulunmaları bizler için son derece kıymetli. Bu noktada, şehrimize ait fotoğraflarınızı; yazı ve şiirlerinizi bizimle paylaşmanızdan büyük mutluluk duyacağız. Sizler de dergimizin gelecek sayılarında yazılarınızın, şiirlerinizin veya şehir fotoğraflarınızın yer almasını arzu ederseniz info@lifesakarya.com adresine gönderebilirsiniz.

İyi okumalar dileriz.

YORUM EKLE