Yeni yıl yenilikler getirecek ama

Ömür kotası ne durumda bilmiyorum. Nefesin, bedeni ne zaman, nerede ve ne şekilde terk edeceğini bilmiyorum. 2018 yılı, kimin ilk yılı, kimin son yılın olacağını bilmiyorum.  Ama 2018 yılı ve arkasından gelecek yılların, tarihi yıllar olacağına inanıyorum. Yaşadığımız son üç beş yılı, eğer ömrümüz varsa yaşayacağımız üç beş yılı, dünya döndüğü sürece, herkes konuşacak. Ama akıp gidecek zaman, bazı şeyleri değiştirmeye yetmeyecek. Yine kimi şeref ile anacak bu yılları, kimi öfke ile. Kimi gurur ile yad edecek bugünleri, kimi nefret ile. Ve çocuklarına, torunlarına, kimi överek anlatacak, kimi söverek.  Ancak, misal elli yıl sonra, bugünü gurur ile mi anlatılacak, yoksa şimdi Osmanlı’yı andığımız gibi, yıllar sonra bugün, biraz özlem, biraz hüzün ile mi anlatılacak, bilmiyor bilemiyorum.
Evet bugün, yeni bir yılın, 2018 yılının ikinci günü. Önümüzde taze, bomboş ve yaşanmaya aday, 363 gün var. Yaşanacak yeni yıla dair, hiç bir şey bilmiyoruz. Kimin, ne zaman, nerede, ne yaşayacağını bilmiyoruz. Kimin, ne şekilde, ne kadar güleceğini bilemediğimiz gibi, kimin, ne sebep ile, ne kadar ağlayacağını da bilmiyoruz. Nedense, Allah’a dua etmek, Allah’tan istemek yerine, her yeni yıla girerken, yeni yılın yenilikler getirmesi beklenir, dilenir.  Ancak, hiç bir yeni yıl, şimdiye kadar hiç bir yenilik getirmedi. 31 Aralık ne şekilde bitti ise, 1 Ocak’ta, her zaman o şekilde başladı.
Evet, hiç bir yeni yıl, yenilik getirmez insana. Çünkü yenilik getirecek olan, bizi, yeni bir yıla daha erdiren Allah’tır.  Ancak, ömrü olan her insan görecek ki, Allah’ın izniyle, bu yeni yıl ve gelecek yeni yıllar, ülkeye ve dünyaya, büyük yenilikler getirecek. Dünya, yeni şeyler konuşacak. Dengeler, tepeden aşağı değişip, güç, yeni ellere geçecek. Bir zamanlar ‘’Avrupa Avrupa duy sesimizi, işte bu Türker’in ayak sesleri’’ diye, inanmayarak okuduğumuz o marş, gerçek olacak. Bazılarına bu cümleler, saçma ve hayal ürünü geliyor. Beni okuyanlar arasında, “bu çocuk sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinliyor, coşup, bir şeyler yazıyor işte’’ diyenler de var biliyorum.
Benim bir tarafım olsa da, her görüşü dinler, okur, her görüşten, kendime bir şeyler almaya çalışıyorum. Son günlerdeki izlediğimiz gündem, böyle bir başlık attırdı bana. Evet, bana göre, seçim arifesi bu yeni yıl, çok büyük yenilikler getirecek. Yeni yıl, yenilik getirecek ama muhalefet, sadece ve gerçek siyaset yapsa. Muhalefet, 15 Temmuz gecesi, Fetö’ye direnen, bu şerefli millete ‘’it’’ demek yerine, Fetö’ye lanet okusa, muhalefet, yanlışa, ‘’yanlış’’ derken, doğruya da, ‘’doğru’’ diyebilse, Türkiye, bütün Dünya’ya yenilik getirecek.
Haydi Türkiyem, bir ol, birlik ol, dünyaya huzur, dünyaya mutluluk, dünyaya demokrasi ve dünyaya özgürlük getir. 

YORUM EKLE