Yenikent bağlantı yolu tehlikeye neden oluyor

Yenikent bağlantı yolu tehlikeye neden oluyor

Yeni yerleşim bölgesi Camili Mahallesinden arayan bir okurumuz, bağlantı yolu ile ilgili son günlerde tehlike sinyali veren bir konu hakkında uyarıda bulundu.

Yusuf Bey, Karaman Mahallesi kavşağında yapımı süren bağlantı yolu köprü çalışmaları nedeniyle yolun çamurdan geçilmediğini ifade ederek, “İş makinelerinin bağlantı yolunu kullanması nedeniyle yol üzerinde çamur birikintileri oluşuyor. Çamur nedeniyle yol kayganlaşıyor. Araçlar hızlı gelip frene bastığında araçlar çamur nedeniyle kayıyor. Bu da olası bir trafik kazasına davetiye çıkartıyor. Bu nedenle, yolun düzenli olarak çamurdan temizlenmesi gerekir diye düşünüyorum. Gerek çamur ve gerekse yolun daralması nedeniyle kaza riski artıyor. Bu konuda düşüncelerimi size aktarmak istiyorum” dedi.

Yusuf Bey’in şikayetini sizler için buradan paylaşıyoruz. 

Duraklara park etmenin önüne geçilmeli

Hüseyin Bey gazetemizi arayarak, otobüs ve minibüs duraklarında yapılan parklanmalarının önüne geçilmesini istedi.

Okurumuz, özellikle akşam saatlerinde Söğütlü, Ferizli, Korucuk, Camili toplu taşıma araçlarının kullandığı ve en çok yolcu sirkülasyonu olan, Sedat Kırtepe üzerindeki Çark  Caddesi durağında bu sorunun yaşandığını ifade etti.

Okurumuz, “Bu durak önünde park eden hususi araçlar nedeniyle otobüsler durağa girmekte zorlanıyor. İlçe ve mahalle otobüsleri aynı saatte hareket ettiği için durakta yığılma oluyor. Durakta özel araçlar park edince, otobüsler durağa giremiyor. Yoldan yolcu alıyorlar. Bu nedenle Çark Caddesi önüne kadar kuyruklar oluşuyor. Bu konuda gerek vatandaşların, gerekse trafik ekiplerinin duyarlı olması gerekir” diyerek düşüncelerini aktardı,

Otobüs şoförlerine saygısızlık yapılmasın

Gazetemizi arayan Hamdi amcamız otobüste yaşadığı bir durumu bizimle paylaştı ve yayınlamamızı istedi.

Hamdi amcamız, “Pazartesi sabahı faturaları yatırmak için 08.45’te Etbalık’ta kalkan 4 numaralı otobüse bindim. Otobüse oturduktan sonra Yenicami’de bulunan durağa yanaşmak için şoför manevra yaptı.

Bu sırada bir bayan otobüse vurmaya başladı. Bayan araca biner binmez şoföre bağırmaya başladı. Gerçekten çok kötü bir tabloydu. Şoför bey gerçekten alttan aldı sürekli. Onu görmediğini iddia eden bir bayanın hanımefendiliğine yakışmayan cümleler sarf etti. Ben olsam dayanamazdım. Gelin bu soğukta bizlere hizmet vermeye çağıran bu şoförlere karşı biraz empati yapalım. Kimsenin kimseye saygısızlık yapmasın” dedi.

YORUM EKLE

banner22

banner21