Yenilenmeye gidilmeli

Ülke olarak kritik günlerden geçiyoruz. Bu zor günleri atlatmanın mücadelesi veriliyor. Ülkede her kesimde zorluklar var ama el birliğiyle ve inançla mücadeleye devam edilirse güzel günlere tekrar dönülecek.

Dalımız olan sporda da önlemler var. Toplu sporlar kritik hale geldi. Koronavirüsün yayılmaması için her türlü spor faaliyetlerine ara verildi. Şimdi her kesin gözü Sağlık Bakanlığından gelecek güzel haberlerde.

Tüm kulüpler bekleyiş içine girdiler. Nasıl bir hal yol bulunacak o da bilinmiyor. Özellikle ülkemizde bulunan yabancı oyuncularda büyük tedirginlikler var. Kulüplerin bu durumda sporcularını muhafaza etmesi de zor şekle dönüştü.

Liglerin nasıl sonuçlandırılacağı da merak konusu. Önlerindeki yıllık planlamaları da yapılamaz hale geldi. Kulüpler takımlarının iskeletlerinin muhafazası için uğraş veriyor. Yapılacak her türlü kayıplar takımlara zarar verir.

Sakaryaspor’da bunun zararlarını gören takımdır. Play-Off oynamalar güzel ama sonuç çıkmadığında her ne hikmetse dağılmalar oluyor. İskelet kadro muhafaza edilemiyor. Üst üste kaçan bir üst lige çıkma mücadelelerinde gemiyi terk etmeyen kalıyor.

Böyle durumlar yaşandığında her yıl sil baştan takım oluşturulmaya çalışılıyor. Yeni transferlerin takıma adapte olmaları zamana bağlanıyor. Takımda da zayıflama durumları yaşanıyor

Sakaryaspor her ne şartlarda olursa olsun teknik kadronun sezon bitimi hazırlayacağı rapora inanmalı. Yönetimlerde, taraftarlarda buna inanmalı. İnanmama durumu olacaksa teknik adam o kulüpte sezon sonuna kadar kalmamalı.

Eski yönetimde olsun, teknik adamda olsun, taraftarda olsun finalde kaybedilen Karagümrük maçının kadrosunda olan oyuncuların kalma fikri hala konuşuluyor. Dış transferdeki sporcu çoklukları pek işe yaramıyor. Lazım olanlar sadece takımda tutulmalı. Kalanlar az ama öz sporcular olmalı. Takviyelerde buna göre yapılmalı. Artık eski hatalara yer olmamalı.

YORUM EKLE