‘Mısırda sıkıntının farkındayız’

Akyazı Ticaret Borsası’nı ziyaret eden MHP Milletvekili Bülbül, “Bugün fındıkta oluşan bir memnuniyet var. Mısırda ise sıkıntı var, farkındayız ve inşallah bunu da aşılacak” dedi

‘Mısırda sıkıntının farkındayız’

MHP Grup Başkanvekili ve Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Akyazı İlçe Başkanı Ali Dertli, Teşkilat Yöneticileri ve Akyazı Belediye Meclis Üyeleri ile Akyazı Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Bayraktar, “Fındıkta verimli ve fiyat bakımından da bereketli bir sezon yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın taban fiyat açıklaması ve buna vesile olan çabaları nedeniyle MHP’ye müteşekkiriz. Özellikle MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekilimiz Muhammed Levent Bülbül, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındık konusunda gayretlerini gördük ve yakinen şahit olduk” dedi. 

FINDIKTA FİYAT İSTİKRARI
Bayraktar, fındıkta fiyat istikrarının sağlanması yolunda da önemli bir adım atıldığını kaydederek,  TMO’nun devreye girmesiyle sadece üreticinin değil, bundan ülkenin kazançlı çıkacağını söyledi.  “Üreticimizin her daim yanındayız. Bugün fındıkta oluşan bir memnuniyet var. Mısırda ise sıkıntı var, farkındayız ve inşallah bunu da aşılacak. Gerek desteklemeler konusunda gerekse fiyat belirlemede bir istikrar sağlanacak. Bugün fındık üreticimizin yanındaysak, aynı zamanda mısır üreticimizin de yanındayız” ifadesini kullandı. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 15:00
banner3
YORUM EKLE