Yerimizde sayıyoruz

Yeni sezon öncesinde 1 aylık bir kongre süreci geçiren Sakaryaspor, bu zaman zarfında yerinde sayıyor.

23 Haziran’da ki olaylı kongrenin ardından İbrahim Nalbant ekibi 11 Temmuz’da ki kongreye başkanmış gibi hazırlık yaptı.

Kongre öncesinde Şaban Yıldırım ile yolla devam etmeme kararı alan yönetimin hemen yeni teknik direktörü belirlemesi gerekiyordu. Fakat bu süreci İbrahim Nalbant ve kurmayları iyi değerlendiremedi. Rakiplerimizin yeni sezonun açılışını yaptığı şu günlerde Sakaryaspor’un henüz hocası belirlenemedi. Tek aday olarak seçime giren İbrahim Nalbant’ın teknik direktör konusuna hazırlıksız yakalandığı gözleniyor.

Yönetim teknik direktör konusunda Fikret Yılmaz, Coşkun Demirbakan, Abdullah Ercan, Osman Özdemir’le görüşme yaptıklarını açıkladı.

Aday sayısı ikiye düşürüldü. Gel gelelim Abdullah Ercan ve Coşkun Demirbakan arasında kalan yönetim bir türlü karar veremiyor. Çok daha önce belirlenmesi gereken teknik direktör konusunda şuan papatya falı bakıyoruz; Ercan mı olur? Demirbakan mı olur!

Her kafadan bir ses çıkıyor. Özellikle yönetime dışarıdan yapılan müdahaleler İbrahim Nalbant ekibinin hareket alanını kısıtlıyor.

Sakaryaspor yeni sezon öncesinde yaşanan kaos nedeniyle iç transfer, dış transfer, transfer tahtasının açılması ve teknik direktör konusunda yeterince geç kaldı.

Teknik direktörün yarın akşam yapılacak yönetim toplantısında açıklanacağı belirtildi. Daha fazla bu iş uzatılmamalı ve Sakaryaspor’da çalışmalar hızlı bir şekilde yürütülmeli. Aksi halde sancılı başlayan yeni sezonda daha büyük sıkıntılar patlak verecektir.

 

YORUM EKLE