Yeter artık adam gibi oynayın

   Yazılarıma bu tarzda başlamaktan yorulduğumu ve usandığımı buradan siz değerli Sakaryalılara da belirtmek isterim. Bunu neden mi belirttim çünkü bunu idrak edebilecek bir oyuncu grubu göremiyorum Sakaryaspor’umuz da.

  Karşıyaka maçı sezonun ilk maçı dedik, Bugsaş ve Hacettepe maçları için pilot takımlar zor maçlar 4 puan iyidir dedik. Eyüpspor maçı kupa zaten önceliğimiz değil oyuncuları görmek daha önemli dedik ama her defasında şunu da dedik güven vermiyor takım daha çok yol almak lazım. Pendikspor maçına ise diyecek laf bulamadık. İlk yarı bu kötü zeminde hasbel kader girdiğin pozisyonları atamazsan köy takımı Pendik sana bu kadar cesur oynar sende burada 2 puanı nasıl kaybettim diye düşünürsün ama cevap bulamazsın.

Şu ligin üstünde kadro kuruldu. İyi bir takımız tantanasını her hafta dile getirirsek her maç sonrası hocayı yedik, yiyeceğız, yutacağız savsatalarını dile getirirsek ve yönetimden para kaynağı üretmesi beklenen bazı kişiler para yerine dedikodu üretirse işte böyle kendilerini bir şey zanneden oyuncu grubu ile dımdızlak ortada kalırız.

Benim gördüğüm oyun içinde sistem yerine sadece isimler değişmiş ve girenler çıkanları aratmıştır. Bunun sebebi de şampiyon hocaya bir önceki sezondan daha rahat çalışma ortamı sağlanmaması ve çalıştırması için gerekli ve karakterli oyuncu grubu yerine medyatik isimler temin edilmiş olmasıdır.

    3 beraberlik 1 galibiyet ile yolumuza devam ederken sorunların büyüğü şudur ki oynayan isimler, kulübede olanlar ve de tribüne çıkan hiçbir ismin Sakaryaspor'un adının ve tarihinin büyüklüğünü kavrayamamış olmasıdır.

     Bu takımda tam olarak problemin ne olduğunu çözmek aslında bakarsanız pek mümkün değil. Maalesef ya para alamıyorlar ya takım olmak ne demek kavrayamıyorlar. Bu isimler geldikleri yerlerde ses getirmiş futbolcular olabilirler ama bunu çok büyük bir işmişçesine onların gözüne sokup onları havalandırmak Sakaryaspor'a hakaret olmuştur. Futbol oynamak ile tribünlere oynamak arasındaki ince çizgide bizim oyuncularımız maalesef tribüne oynamayı seçip sınıfta kalmıştır.

   Her teknik adam gibi Osman hocanın da hataları olmuş olabilir ama kimsenin hoca bu takımı kaldıramadı demeye de hakkı yoktur. Bu cümleyi kullanıp kendini bu camianın mensubu görenler hem Osman Özdemir'in başarısını hem de Sakaryaspor'un ağırlığını kaldıramamış kimselerdir.

   Oyuncularımıza söyleyeceğim tek şey aldığınız paranın ve armanın ağırlığının hakkını verin. Her şey para herşey prim değil. Gümüşhane maçı ile artık bir seri başlasın.

YORUM EKLE