Yol çalışmasında tabela yok!

Gazetemizi arayan bir okurumuz, Adapazarı Şeker Mahallesi Donanma Sokak’ta başlatılan çalışmalar sırasında alınmayan önlemlerin trafik sıkışıklığına neden olduğunu iddia etti. Okurumuz, “

Adapazarı Şeker Mahallesi Donanma Sokak’ta Adapazarı Belediyesi tarafından asfalt ve yol düzenleme çalışması trafiğe kapalı olarak yapılıyor. Düzenleme ve yenileme sebebi ile kazılan yolda hiçbir aydınlatma ve ışıklı uyarı levhaları bulunmaması trafiği tehlikeye sokuyor. Çalışma bölgesine hızlı bir şekilde gelen araçlar yolun kapalı olduğunu anlamadığı için bir anda sokağa giriyor ve araçlarına zarar veriyor.

Belediyenin bu tarz çalışmaları yaparken daha özenli olması gerekmiyor mu? Sizin aracılığınızla Adapazarı Belediyesi yetkililerine seslenmek istiyorum” dedi.

Evet okurumuzun haklı şikayeti böyle. Yetkililere iletmiş olalım.

Arifiye’den kanalizasyon şikayeti

Dün Arifiye otobüslerinden gelen şikayet sonrasında bu kez de altyapı sorunu ile gelen başka bir Arifiyeli vatandaşımız şikayetlerini dile getirdi.

Gazetemizi arayan okurumuz, Arifiye Cumhuriyet Mahallesi, Tuna Caddesinde aşırı yağış sonrasında kanalizasyonun taşması sonucu kötü kokular yayıldığını belirtti. Okurumuz, “Kanalizasyon yaklaşık 1 haftadan beri taşmış durumda. Kanalizasyondan sızan akıntılar yolu kullanan insanlara olduğu kadar çevreye ve diğer canlılara da zarar veriyor. Sağlık açısından çok zararlı bir durum. Belediyenin bir an önce burayı kontrol etmesi gerek” diye konuştu. Biz de konuyu yetkililere iletelim.

YORUM EKLE