Zirveden kopmadık

Haftalar öncesinden hatta sezon başından beri Sakarya’mızın spor camiasına mensup belli bir zümre Osman Özdemir'i nasıl göndeririz hesabı içindeydi. Şahsım adına hem gözlemlediğim hem de inandığım doğrular çerçevesinde Sakaryaspor'un menfaatleri doğrultusunda Osman hocanın göreve devam etmesinin ve kendisinin de ifade ettiği 4 yıllık projenin sonunda kendisinin kulübede bizlerin tribünde Sakaryaspor'un ise Süper Lig’de olacağını düşünenlerdendim. Osman hoca ile ilgili yapılan her türlü algı operasyonlarının gerek sosyal medyada gerek ise yazılarımda yanlış olduğunu ifade etmiştim.

"Üzgün değilim kırgınım çünkü başarısız değilim" diyerek veda eden kurt hoca veda ederken bile içeride ne yaşadığına dair sert ifadeler kullanmadan gitti. Vedası esnasında tek anladığımız Osman hocanın şahsi egolarını değil Sakaryaspor'un menfaatlerini önde tuttuğudur.

Vefa Sakaryaspor yönetimi için bir semt adından öteye gitmiyormuş. Bu nedenle kalıcı başarılar elde etmek hepimiz acısından zor olacak günü kurtaracak hamleler bize ağır bedeller ödetecek gibi duruyor. Kendisine görev tebliğ edilen Engin Korukır hocaya başarılar diliyorum.

Sonuç olarak; Yaşattığın güzel anılar için teşekkür ederiz hocam yolun açık olsun. Her ayrılık bir başlangıçtır. Gittiğin takımlarda şampiyonluklar yaşaman dileğiyle... Bir gün tekrar Sakaryaspor çatısı altında buluşmak üzere.

Gelelim Fethiyespor ile oynadığımız kritik mücadeleye böyle sancılı bir gündem ışığında hazırlandığımız karşılaşma öncesi açıklanan 18 kişilik kadro hepimizde merak uyandırdı. Özellikle sahaya çıkacak kadro ve maç içindeki performanslar bu maça önemi de artırdı.

Maçın başlarında iki takımın bireysel anlamda yapmış oldukları hatalar skoru bir anda Sakaryaspor lehine 2-1’e getirdi. Karşılıklı bu hatalar oyunu çözmüş oldu yüklenen bir Fethiye ve taraftarının gücü ile bir adım önde olan Sakaryaspor birbirlerine karsı girdikleri pozisyonları cömertçe harcadı. Özellikle gol makinemiz (!) Mahir kaçırdığı gollere yenilerini de ekledi. Scout ekibimiz nasıl bir rapor vermişse sezon başı beklenen Mahir bir türlü o beklentileri karşılayamadı.

Sakaryaspor'un oyunsal anlamda durumuna baktığımız zaman ise bu takımda sorunun teknik adam olmadığını açık bir şekilde görüyoruz. Osman hocanın takımı bölgeler arası geçişleri hızlı yapması ancak topun ise hep bizim ayağımızda kalması yönündeydi.

Engin hocanın ise oyun tarzı rakip sahada tam baskı ve orta alanda savunma yapma üzerine kuruludur bunu takıma empoze etmeye çalışmış göreve geldikten sonra.

Ancak iki teknik adamımızın da bu düşüncelerine uygun bir oyuncu grubu maalesef mevcutta gözükmüyor. Hala durarak oynayan top rakipteyken kapanan gerekli baskıyı yapmayan bir Sakaryaspor var.

Engin hocanın işi bu anlamda zor. Kolay gele hocam. Geçiş evresinde hendek atlarken dereye çekilen Osman hocanın akıbeti sizde yaşanmadan bu hendekten el ele hep beraber atlayalım. Mutlu sona ulaşalım bu galibiyet size hoş geldin hediyesi olsun.

YORUM EKLE