Zor da olsa

Sakaryaspor kendi evinde mutlak kazanması gereken maçı zor da olsa lehine çevirmesini bildi. Seyirci çokluğu vardı ama taraftarların baskılı tezahüratları olmadı. İki takımda ilk yarıda al gülüm ver gülüm oyununu tercih etti. Gol pozisyonlarından uzak futbol seyredildi.

Takımımızda yakın paslaşmalar ve geri pas oranının fazla oluşu da rakip kaleye zor gider durumlar yaşattı. İlk yarıda iki takımda birbirlerini tartar şeklinde tek golü düşünmeden oynadılar. Futbolun en güzel yanı gol o da olmayınca taraftar oyundan zevk almıyor.

Sakaryaspor’un bir maçı evvelki skorun sıkıntısında olduğunu gözlemledik. İki takımda ilk yarıda gol kaydına muvaffak olamayınca eşit şartlarda soyunma odasına gidildi. Sakaryaspor rahat değildi. Galibiyet şansını ikinci 45 dakika bırakmış oldu.

Sakaryaspor zor bir devre geçireceği karşılaşmaya hızlı başladı. İkinci yarının başında rakip 10 kişi kalınca derin bir nefes alındı. Akabinde Berk İsmail’in golü stadı sevince boğdu. Çünkü Sakaryaspor saha ve seyirci avantajıyla rakibinden mutlak üç puan almalıydı.

Bu sefer iş adeta tersine döndü. Bir eksik Elazığspor, Sakaryaspor’un oynayacağı üstün oyunu lehine çeviren takımdı. Korkulu dakikalar zor geçti. Taraftar sıkıntılı anlar yaşadı. Rakip Teknik adam bir puanı buradan çıkarırım hesabıyla üç oyuncusu değişikliği yaptı.

Daha sonraları Sakaryaspor’un kaçırdığı goller vardı ki profesyonel oyunda bunlar az olmalı. Ama bitiş düdüğüne kadar taraftar acaba korkusuyla maç izledi. Hakemlere gelince. Neden böyle düşünürler bilmem. Neden böyle idare ederler. Ortada 5 sarı 1 kırmızı kartlar var. Bunlarla kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Ben hakem idaresini pek beğenmediğimi söyleyebilirim.

YORUM EKLE