Zor da olsa…

Sakaryaspor, Pazarspor karşısında zor da olsa üç puanı almayı başardı.  Bazen futbolun önemli olmadığı sadece galibiyetin lazım olduğu maçlar vardır. Bu da onlardan bir tanesiydi.

Pazarspor maçında yaşanabilecek olası bir puan kaybı Sakaryaspor’da tüm dengeleri değiştirecekti. Bunun stresinin de takıma yansıdığı çok belliydi. 90 dakika boyunca diğer karşılaşmalara oranla istek ve arzu olarak biraz kıpırdanan Sakaryaspor görsek de pozisyon üretmek de, topu rakip kaleye taşımakta ve toplu hızlı oynamak da rakip maçların çok önüne geçemedik.

İsmail hocanın, ideal 11 arayışı Pazarspor önünde de bitmedi! Teknik heyet olarak sezon başından bu yana takıma bir türlü sağ bek bulamadık! Hakan’la başlayan Alpay’la süren bu serüvene son olarak Çağrı katıldı. Rakibin verimsizliği Çağrı’nın bu bölgede çok sırıtmasını engellerken oranın oyuncusu olmadığını ve zorlamanın da gereksiz olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Aynı durum kanatlar içinde geçerli. Aynı iki kanat oyuncusu iki maç üst üste oynamadı. Böyle de olunca kanatlardan beklenen verimi almak imkansıza yakın oluyor.

Maça gelirsek.. İlk yarı bildiğimiz Sakaryaspor! Top ayağında olsa da sahada bal yapmayan arı misali oynayan bir takım vardı. Ancak bu kez rakip savunma imdadımıza yetişti ve Muhammet’in penaltısıyla öne geçtik. İkinci yarının başında frikik golüyle eşitliği yakalayan Pazarspor önünde yine mi puan kaybı yaşayacağız? Sorusu aklımıza gelmeye başlamışken Ali’nin golü hepimizi rahatlattı. Bu gol hem üç puanı hem de özellikle takımın kazanamama stresini ortadan kaldırdı. Bu rahatlama maç sonunda takımın sevinç fotoğrafında da açıkça gözüktü.

Loca da olsa taraftarın statta yaptığı tezahüratları özlemişiz. Öyle ki taraftar sayısına bakmadan yapılan destek sahaya da yansıdı. Umarım bu taraftar-futbolcu dayanışması kalan maçlarda da artarak sürer. Bu takım bu sezon hedefe ulaşacaksa taraftar-futbolcu ikilisinin bağlarının sağlam olması lazım. Onun içinde yönetim ve teknik heyet, bu ikilinin arasındaki bağı sağlamlaştırmalı. Yönetim, gerekeni yapmalı ama özellikle teknik heyetin artık takımla domino taşı gibi oynamaktan vazgeçerek ideal kadroyu bulması lazım. Çünkü ligde zaman geçiyor ve puan kaybına artık tahammülümüz kalmadığını da tekrar tekrar ifade etmekte gerekmemeli.

YORUM EKLE