Zorlanmadan

Kendi evindeki saha avantajını iyi kullanmak isteyen bir Sakaryaspor vardı. Maçta çok koşan müsabaka bitimine kadar oyunu bırakmayan bir Elazığspor izledik.

Sakaryaspor ilk yarı içinde atabileceği golle rakibin direncini kırabilirdi. Ama girdiği gol fırsatlarından yararlanamayınca ilk yarıda iki takımda gol çıkaramadı. Sakaryaspor’un kazanma azmi ikinci yarıya sarktı.

İkinci yarının başlarında bulunan gol Sakaryaspor’u morallendirdi. Atılacak ikinci golün serinin devamını getireceğinden daha da hırslanıldı. Bu golde gelince iş garantiye dönmüş oldu.

Her şeyden evvel Sakaryaspor’un Ali gibi bir golcüsü var. Garanti gol de ondan geldi. Abdülaziz’in golde katkısı büyüktü.

Rakip Elazığspor’un da gollük atakları oldu ama gole muvaffak olamadılar. Mücadeleci oyunlarının yanında sert müdahaleleri olan bir takım gördük. Sakaryaspor aldığı galibiyetle yoluna emin adımlarla devam etti.

Teknik sorumlu Murat Balaban maç bitiminde açıklamalarındı ‘Her rakip bizim için zordur. Asla gevşemeden takımımıza yakışan oyunla hedefimize gitmek için birlikte maçlar oynayacağız” diyerek taraftara da mesaj göndermeyi unutmadı. 

YORUM EKLE