Zorlu Darıca'yı geçtik

Hafta içi açıklamalarında birçok mesaj veren Osman Hoca parmak bastığı yerlerle tecrübesini  bir kez daha ortaya koydu. Şayet ne dediyse maçta karşımızdaydı.

İlk olarak kadro istikrarına önem verdiğini her defa belirten Hoca yine kazanan kadroyu bozmadı. Kadro istikrarı önemli ama benim her defasında onbirde gördüğüm Burak Bekaroglu beni yine yanıltmadı ve hatalarına yenilerini ekledi.

Şampiyonluk yolunda bu kadar kritik haftalardan geçerken ve bu kadar çetin bir deplasmanda ilk yarıyı 3-0 gibi net bir skor ile önde kapatmışken hocanın erken gol bulan taraf olmak önemli tezi hayata geçmiş ancak futbolcuların skor rehaveti sonucu bu durumun avantajdan dezavantaja dönemcisine sebebiyet vermiştir.

Biz maçı izleyenler maçın 27. dakika itibariyle son bulduğunu bundan sonrasının Diriliş Yılı'na yakışır bir görsel şölen olacağını düşünürken ikinci 45 dakika başladığında ilk pozisyonumuzun 70.dakika olması şahsen beni ve izleyen Sakaryalıları hayal kırıklığına uğratmış oldu.

İlk yarıda skorun 3-0 gelmesi ve oyun anlamında yapılan doğrular ne kadar yerinde ise de konuşulması gereken bir ikinci yarı ve hem skor hem de oyun bazında bir olumsuzluk söz konusu.  birde oyuncuların bireysel hataları eklenince bu durum Sakaryaspor'a yakışmadı.

Skoru 3-1 getiren golde hakem Canberk'e yapılan bariz faulü es geçti ve topun ağlarımıza gidip tabiri caizse ölen adamı dirilterek Darıca'yı karşımıza dikti.

Ardından Cafercan'ın frikik golü ile 3-2 ye gelen ve bize sıkıntı yaşatan skor ayrıca Talha Mayhos'a yakışmayan gereksiz bir sarı kart ve ardından gelen kırmızı kart sıkıntıları beraberinde getirdi. Şampiyonluk yolunda olan ve bir şehrin kaderine belirlemenin sorumluluğunu Talha hatırlamalı ve oynayacağı maçlarda bunun bilincinde olmalı.

Ancak 2.yari savunma hattına yapılan değişikliklerle zor durmadan 3 puanla çıktık. Afyon'un kaybettiği iki puanla puan farkı yediye indi ve her zaman söylediğim gibi 9 haftalık periyotta bu derenin altından çok su akar Sakarya’mız ipi göğüsleyecektir. Önümüzdeki hafta cuma günü tüm Sakaryalıları Atatürk Stadında görmek dileğiyle....

YORUM EKLE