Zorlu rakip

Sakaryaspor, zor bir sınavdan geçti. Kendi evinde üç puan hesaplanıyordu ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Puanlar paylaşıldı. Rakip takımın lige daha erken adapte olduğunu da gözlemledik.

Sezon başlarının zorlukları olur. Sakaryaspor gördüğümüz kadarıyla tam hazır değil. Zamana ihtiyaç var. Takımın birbirine kaynaşması önemlidir Yeni kadro kuruldu. Maçlar oynandıkça takım sporcuları birbirlerine adapte olacaklardır.

Rakip takım Eyüpspor, alışmış sporcularla bu sorunu daha çabuk halletmiş. İlk yarı içinde oyuna hakim takımda Eyüpspor’du. Kanatlardan getirdikleri ataklarda savunmamızın sağ ve sol kanatlarını çok zorladılar. Ve ilk yarıda da attıkları gollerle soyunma odalarına moralli gittiler.

İlk yarıdaki rakibin daha atak oyununu bozmak için Teknik Direktör İsmail Ertekin, erken değişikliklere gitme mecburiyetinde kaldı. Canberk ve Mehmet’i oyundan alıp Özkan ile Abdülaziz’i oyuna soktu.

Sakaryaspor ilk yarıdaki yediği golü eşitlemek, galip gelebilmek için ikinci yarıya daha şevkli başladı. Nitekim Devrim’in beraberlik golü de takıma moral kazandırdı.

Oyun öyle hale geldi ki ikinci golü bulan takım üç puanı alacaktı. Ama Sakaryaspor daha şanslı olmasına rağmen kendilerinden beklenen oyunu sergileyemedi. Fırsatı da kaçırmış oldu.

Rakip kaleci Emrullah’ın oyunun sonlarında kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan rakip önünde galibiyet golüne bir türlü ulaşılamadı. Bu Sakaryaspor için büyük fırsattı.

Şehrimiz yaz günlerinin en sıcak gününü yaşarken tüm hazır olmayan takımların zorluklar çektiğini de gördük. Maç saati değişikliklerinin yapılması gündeme gelebilir. Alınan beraberlik fena sonuç değildi. Eyüpspor’un da güçlü takım olduğunu gördük.

YORUM EKLE